AI KI DO

Aikido to sztuka walki łącząca w sposób harmonijny ciało i umysł ćwiczącego, w której głównym celem jest filozofia pojmowania życia. Powszechnie uważa się, że aikido jest czymś więcej, niż jednym z wielu systemów walki. Mówi sie, że aikido to sztuka wojenna bez walki, a w technikach i sposobach poruszania splatają się elementy psychologii i filozofii.

Taktyka aikido polega na wykonywaniu uników, zasłon, dzwigni, rzutów itp. Płynność, precyzja i skuteczność ruchów sprawia, ze dobrze wyszkolony aikidoka potrafi poradzić sobie nawet z kilkoma przeciwnikami. Podstawa obrony jest zejście z linii ataku poprzez zwrot lub całkowity obrót ciała. Aikidoka nie przeciwstawia się ciosom napastnika, lecz unika ich. Umożliwia to obezwładnienie go, nagle pozbawienie równowagi i przewagi, jaka dawał atak.

> aktualności

Zapisy na zajęcia aikido w PJWSTK:
Treningi w bieżącym semestrze już od środy 8 października odbywają się w środy i piątki w godzinach 19.00-20.15 w sali przy ul. Deotymy 25/33. Zapisy mailem u pana Macieja Krzyczkowskiego: maciekk@pjwstk.edu.pl oraz bezpośrednio na zajęciach u senseia Pawła Zdunowskiego.

Informujemy, że w dn. 8.02.204 roku w Osace, wolontariusz JICA Ryota Kinoshita współpracujący z PJWSTK w latach 2005-2006, wstąpił w związek małżeński z Akiko Amano. Gościem na jego ślubie i weselu był Paweł Zdunowski - instruktor U.K. Aikido PJWSTK.
W dniu ślubu Ryoty, obaj instruktorzy (Ryota i Paweł) odebrali certyfikaty na stopień 5 dan aikido z rąk senseia Katsuyuki Shimamoto (8 dan). więcej
Galeria zdjęć ze ślubu.

Od dnia 9 maja 2013 r. treningi aikido odbywać się będą w nowym dojo na Kole. Nowa lokalizacja to Sala Judo w Gimnazjum nr 48 przy ul. Deotymy 25/33. Terminy zajęć nie ulegają zmianie. Zapraszamy. więcej

> mapka do dojo

> kontakt